خانه / آموزش / بررسی سنسور VL53L0X

بررسی سنسور VL53L0X

بررسی سنسور VL53L0X

سنسور VL53L0X می تواند “زمان پرواز”  ، “تخمین فاصله “یا مدت زمانی که طول میکشد نور به سنسور برسد را شناسایی کند،از آنجایی که از منبع نور بسیار باریک استفاده می کندبرای تعیین فاصله سطحی که به طور مستقیم در مقابل آن قرار دارذ مناسب است.

بر خلاف سنسورهای IRکه سعی می کنند میزان نور را افزایش دهند، VL53L0x بسیار دقیق تر است و مشکلات خطی یا «تصویربرداری دوگانه» که در آن شما نمی توانید بگویید که یک شی بسیار دور یا بسیار نزدیک است ندارد.سنسور می تواند در حالت پیش فرض حدود 50 تا 1.2 متر اندازه گیری کند.

 

در حالت “دور برد” شما می توانید به اندازه 1.5 تا 2 متر در یک سطح بازتابنده سفید خوب تشخیص دهید.

VL53L0X تنها یه بازه ی مشخصی را ارائه می دهد، اما  تشخیص فاصله دقیق را تا 2 متر افزایش  می دهد و از آنجایی که برای ثبت زمان پرواز از یک لیزر 940 نانومتر استفاده می کند، محدوده برآورد مستقل از بازتاب سطح است. این بدان معنی است که دقت بیشتری در هر شرایط آب و هوایی یا محیطی در مقایسه با فناوری های متنوعی که بستگی به تغییر بازتابی برای تخمین محدوده دارد.

این سنسور کوچک است وبه راحتی قابل استفاده در ربات ها و پروژه ها می باشد و میتوان آن را با هر منبع تغذیه 3-5 ولت یا میکروکنتر لاجیک مورد استفاده قرار داد.با لحیم کردن یک هدر روی آن میتوان از قابلیتهایش استفاده کرد.

 

بسته به روشنایی محیط و فاصله، شما 3 تا 12 درصد دقت محدوده را دریافت خواهید کرد – روشنایی بهتر و سطوح براق به شما بهترین نتایج را می دهد.

دانلود مستقیم دیتا شیت سنسور  VL53L0X از لینک زیر

World smallest Time-of-Flight ranging and gesture detection sensor

مهندسین برتر

همچنین ببینید

Floating regulator(تنظیم کننده متغییر)

Floating regulator(تنظیم کننده متغییر) Voltage Regulators رگولاتور شناور یک نوع رگولاتور ولتاژ است که بدون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *